Udział w Dożynkach Gminnych Dzień Patriotyzmu Otwarcie szkolnego ogrodu dydaktycznego Spotkanie z Marcinem Domianem Rajd rowerowy "Pożegnanie lata" Wyjazd edukacyjny do Rucianego-Nidy i Piecek Dzień Chłopaka Ślubowanie klasy I Dzień Edukacji Narodowej Dzień Papieski Bicie Rekordu Guinnessa Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego Akcja "Rekord dla Niepodległej" Pokaz glinianych figurek Udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej Wyjazd do kina Wigilia szkolna Udział w akcji charytatywnej Zasiew zboża Wyjazd do "Elektronika" w Olsztynie Wyjazd do teatru Chochół Wycieczka do Olsztynka Spotkanie autorskie z p. Małgorzatą Laską Wycieczka do Gołdapi Szkolne Koło Wolontariatu Zakątki rustykalne w Szkolnym Ogrodzie Dydaktycznym

Wydarzenia 2018/2019

Dzień Patriotyzmu

5 września 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ PATRIOTYZMU pod hasłem "Odzyskanie niepodległości szkołą ofiarności" – uroczystość, która już na stałe zagościła w naszym kalendarzu uroczystości szkolnych.

Uroczystość rozpoczęła msza św. za ojczyznę, której przewodniczył ks. inf. Jan Jerzy Górny.  Następnie wszyscy udali się na cmentarz (w pobliżu grobu powstańca – Jakuba Pałaszewskiego), aby uczestniczyć w odsłonięciu tablicy z mottem Jana Pawła II „Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. Uroczystego odsłonięcia dokonał warmińsko-mazurski kurator oświaty – Marek Nowacki. Następnie delegacje zaprzyjaźnionych szkół i instytucji złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

To niezwykłe wydarzenie odsłonięcia głazu z pamiątkową tablicą - związane było z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dalszą część uroczystości kontynuowano w szkole. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele m.in.: Kuratorium Oświaty w Olsztynie, 8. Szczycieńskiego batalionu radiotechnicznego w Lipowcu, Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie,  Zespołu Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie, Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Rozogach, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie, Koła Łowieckiego „Żbik” w Szczytnie, Nadleśnictwa Spychowo oraz radni gminy Rozogi.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego przy asyście pocztów sztandarowych głos zabrała pani dyrektor Marzena Błaszczak, a następnie wójt gminy Rozogi dr hab. p. Zbigniew Kudrzycki. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć występy uczniów Szkoły Podstawowej w Klonie, Gimnazjum w Rozogach, Szkoły Katolickiej w Olsztynie. Występy zakończyły śpiewy Klonowskich Kurpsianek, które złożyły życzenia księdzu infułatowi Janowi Jerzemu Górnemu z okazji urodzin i 50. rocznicy święceń kapłańskich.

Następnie goście zabrali głos: Kurator p. Marek Nowacki, Mieczysław Dzierlatka – radny Gminy Rozogi, przedstawiciel 8. Szczycieńskiego  radiotechnicznego batalionu  w Lipowcu, p. Kobarynka-Łysek -dyr. Katolickiej Szkoły Podstawowej w Olsztynie oraz Piotr Wietrow – absolwent SGGW w Warszawie, p. Marek Nowotka – przew. Rady Gminy Rozogi.

Po uroczystości można było skosztować smakołyków przygotowanych przez rodziców i sołectwo Klon.

/Joanna Sokołowska/

Przeczytaj artykuły w prasie:

Kurek Mazurski -  https://kurekmazurski.pl/nie-chciehcie-ojczyzny-za-darmo-2018091259585/

Tygodnik Szczytno - http://tygodnik.szczytno.pl/Patriotyzm_z_pamiatkowym_glazem_zdjecia-n8624.html

Gość Niedzieny Posłaniec warmiński - https://olsztyn.gosc.pl/gal/pokaz/5005937.Dzien-Patriotyzmu-w-Klonie/4#gt

Galeria: