SZKOLNY KONKURS „ZESZYT ESTETYCZNY”
KLASA I Kulas Aurelia Nagórska Maja Ciuchcińska Wiktoria Kaczmarczyk Antoni Kulis Kamil |
KLASA II Zielińska Julia Samsel Dominika Lewandowska Kornelia Krzemińska Antonina |
KLASA III Mierzejewska Alicja Skiba Natalia Rolka Dawid Tyc Julia |
KLASA IV Kostyk Weronika Bojarska Paulina Parzych Nikola Dzierlatka Magdalena Popiołek Jakub |
KLASA V Brakoniecka Amelia Tyc Amelia Dzierlatka Milena |
KLASA VI Golon Dominika Zdunek Julia Dzierlatka Paulina Dudzik Wiktoria Stań Nikola Parzych Angelika Bubrowiecka Dominika |
Konkurs przeprowadziła nauczycielka języka polskiego Joanna Sokołowska
KONKURS CZYTELNICZY
Tradycyjnie na koniec roku szkolnego NAJLEPSI CZYTELNICY z poszczególnych klas otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Są to:
Hubert Niedźwiedzki – kl. I
Antonina Krzemińska – kl. II
Julia Tyc – kl. III
Wiktoria Zaciek – kl. IV
Emilia Archacka – kl. V
Angelika Parzych – kl. VI
Gratulujemy i życzymy sukcesów w konkursach czytelniczych.
/Joanna Sokołowska – nauczyciel bibliotekarz/
XVI Finał Wojewódzki w Iławie „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”
15 kwietnia 2016 r. wzięliśmy udział w XVI Finale Wojewódzkim w Iławie „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.
Skład drużyny: Szymon Bubrowiecki – kapitan, Dominik Świder, Łukasz Zieliński, Kacper Niedźwiedzki, Kacper Lis, Jakub Popiołek, Marcin Zapadka, Karol Zyśk - bramkarz, Dawid Żabiński.
Niestety nie udało nam się wyjść z grupy, ale była to dla nas cenna lekcja pokory oraz świetna sportowa przygoda.
Wszyscy uczestnicy otrzymali medale za udział, nagrody rzeczowe oraz dyplom.
Opiekun: Elżbieta Kulas
Wiosenne Biegi Sztafetowe o Puchar Wójta w Rozogach
7 kwietnia 2016 r. uczniowie kl. IV-VI wzięli udział w Wiosennych Biegach Sztafetowych o Puchar Wójta w Rozogach.
W biegach 4 X 600 m brały udział szkoły podstawowe z Dąbrów, Klonu, Kolonii i Rozóg.
Chłopcy z kl. IV zajęli 1. miejsce (Szymon Bubrowiecki, Dominik Świder, Łukasz Zieliński, Kacper Lis).
Dziewczęta z kl. IV zdobyły 3. miejsce (Natalia Sęder, Oliwia, Śniadach, Wiktoria Zaciek, Paulina Bojarska).
Dziewczęta z kl. V wywalczyły 2. miejsce (Milena Dzierlatka, Amelia Tyc, Sylwia Drózd, Emilia Archacka).
Dziewczęta z kl. VI zajęły 2. miejsce (Anna Archacka, Wiktoria Dudzik, Dominika Golon, Nikola Stań).
Chłopcy z kl. VI wywalczyli 2. miejsce (Szymon Dzierlatka, Grzegorz Zieliński, Dawid Zyśk).
W klasyfikacji ogólnej otrzymaliśmy 15 punktów i zdobyliśmy 2. miejsce na cztery szkoły.
Opiekun: p. Elżbieta Kulas
Szkolny konkurs MAM TALENT
Już po raz drugi (1 kwietnia - całkiem serio) 2016 r. 19 uczniów wzięło udział w szkolnym konkursie „Mam talent”.
Mieliśmy okazję się przekonać, że wśród nas są młode talenty, które należy promować i rozwijać, motywować i budzić wiarę we własne możliwości, by podnieść poczucie własnej wartości.
W tym roku dominowała kategoria muzyczna i sportowa. Czuło się atmosferę kulturalnego współzawodnictwa oraz radość płynącą ze śpiewu i sprawności fizycznej.
Komisja konkursowa w składzie: p. Joanna Sokołowska i p. Mariola Woźniak przyznała nagrody następującym 5 uczestnikom:
I miejsce |
Natalia Sęder – kl. IV |
śpiew |
II miejsce |
Dominik Świder- kl. IV, Hubert Niedźwiedzki – kl. I |
sport |
III miejsce |
Weronika Kostyk – kl. IV |
śpiew |
wyróżnienia |
Milena Dzierlatka – kl. V |
sport |
„Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka”
Krzysztof R. Jaśkiewicz
UWIERZ W SIEBIE!!!
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Rozogach
15 stycznia 2016 r. zespół „Burśtynki” wziął udział Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Rozogach, gdzie zajął II miejsce w kategorii zespoły.
Do konkursu przygotowali pan Jan Kania i pani Elżbieta Kulas.
Konkurs z okazji Mikołajek
Konkurs zorganizowała pani Joanna Sokołowska. W konkursie wzięło udział 55 uczniów. Finał nastąpił dnia 7 grudnia 2016 r.
Oto wyniki:
|
Kartka do św. Mikołaja |
List do św. Mikołaja |
||||||||||||
Nagrody |
|
|
||||||||||||
Wyróżnienia |
Alicja Lis, kl. III Aleks Dragun, kl. I Alicja Kaczyńska, kl. I Julia Tyc, kl. III Jesika Neuirch, kl. III Igor Śniadach, kl. I
|
Kinga Pac, kl. IV Oliwia Śniadach, kl. IV Emilia Archacka. Kl. V Natalia Śęder, kl. IV Aleksandra Jędrzejczyk, kl. IV Michał Bujanowski, kl. IV Magdalena Dzierlatka, kl. IV |
Najbardziej Usportowiona Szkoła Podstawowa w Powiecie do 150 uczniów
Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Szczytnie dokonało podsumowania sportowego roku szkolnego 2014/2015 na corocznej Powiatowej Gali Sportu. Gala ta miała miejsce w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie 4 grudnia 2015 r.
Nasza szkoła otrzymała puchar oraz tytuł „Najbardziej Usportowionej Szkoły Podstawowej w Powiecie do 150 uczniów”.
Wyróżniono również dwóch sportowców: Jakuba Kulasa i Grzegorza Zielińskiego.
Gratulujemy!!!
FINAŁ XXII KONKURSU POETYCKIEGO „KURPIE ZIELONE W LITERATURZE”
24 listopada 2015 r. w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle podsumowano wiersze uczestników konkursu poetyckiego "Kurpie Zielone w Literaturze". Najlepsze teksty czytali sami twórcy.
Obecny na finale konkursu Karol Samsel, poeta, dr Nauk Humanistycznych, przewodniczący Komisji oceniającej wiersze przybliżył tegoroczną tematykę twórczości oraz istotę poezji.
Wśród 4 uczestników naszej szkoły 2 otrzymało nagrody:
II miejsce zajął Łukasz Zdunek z kl. VI – wiersz „Z Mazur na Kurpie”,
wyróżnienie zdobyła Milena Dzierlatka z kl. V – wiersz „Piękna kraina”
Nagrodzone wiersze są opublikowane w okolicznościowym tomiku wierszy.
Uroczystość uświetnił koncert Adama Wołosza.
Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle przy wsparciu finansowym Starosty Ostrołęckiego i Wójta Gminy Kadzidło.
Osoba odpowiedzialną za przygotowanie uczniów do konkursu, wysłanie prac jest Joanna Sokołowska – nauczycielka języka polskiego.
Informacje dostępne w następujących linkach:
Poeta Karol Samsel wraz z laureatami kl. IV-VI (Łukasz Zdunek trzeci od lewej)
http://www.kadzidlo.pl/2015/slides/biblioteki/kzwl_24112015/slides/dsc05310.html
Ogólnopolski turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w ogólnopolskim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To już XVI edycja największego turnieju piłkarskiego dla dzieci. 23 października 2015 r. odbył się etap powiatowy w Lipowcu, gdzie zajęliśmy I miejsce. Przed nami etap wojewódzki (marzec/kwiecień).
Skład drużyny:
Elżbieta Kulas – trener
Indywidualne Biegi Przełajowe w Świętajnie
2 października 2015 r. wzięliśmy udział Indywidualnych Biegach Przełajowych w Świętajnie (etap powiatowy):
Na wieką pochwałę zasługuje Milena Dzierlatka z klasy V, która zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medal.
Opiekun: p. Elżbieta Kulas